Festival vedy – Európska noc výskumníkov

Dňa 30. 9. 2016 sa žiaci 6. a 7.ročníka zúčastnili exkurzie „Festival vedy – Európska noc výskumníkov“  v ESC Banská Bystrica, ktorý sa niesol v duchu motta „ Výskumníci sú medzi nami“. Žiaci mali možnosť sa zapojiť do napínavých experimentov z fyziky, chémie a biológie vo viacerých vedeckých stánkoch. Za asistencie slovenských vedcov zistili ako sa vedomosti z chémie môžu použiť na prezentáciu zaujímavých „magických“ experimentov, menili farbu roztokov, vyrábali „pariace“ bublinky, bubliny, ktoré neodletia, pripravili chemické hodiny, hľadali odpovede na otázky: Čo je to zvuk? Môžeme ho vidieť? Ako vyzerá tvoj hlas? Môže svetlo hrať hudbu? Prečo je svet plný farieb? a mali jedinečnú príležitosť operovať na chirurgickom robotickom systéme. Odhaľovali tajomstvá neživej prírody, videli ukážky vzoriek rôznych druhov meteoritov a taktiež tektitov z rôznych častí sveta, objavovali miniatúrny svet pod lupou a mali možnosť vyskúšať si prácu s historickými mapami.

20160930_10052220160930_112425